Monitorizarea calității aerului din București


Măsoară chiar tu calitatea aerului : Ia un monitor și contribuie cu date despre calitatea aerului în orașul tău.

  • Kvalita ovzduší

  • Okay

  • Počasí

    • 20.2°C
    • 1016 hPa    52%
  • Doporučeno
    chůze venku
  • Doporučeno
    venkovní tělesné aktivity
  • Doporučeno
    pobyt ve venkovním prostředí
  • Doporučeno
    pobyt ve venkovním prostředí (těhotné, astmatici, senioři)
Průměr: (Last / 15m / 1h / 24h)

Sector 3- Valea Mieilor

Strada Valea Mieilor 16
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Index
PM2.5 3.4 µg/m3 17% Velmi nízká
PM10 7.8 µg/m3 16% Velmi nízká
27 °C | 1012 hPa | 56%
Poslední update: 2025-07-15 09:18:06. Readings: 1.

com. 1 Decembrie str Pinului 35

com. 1 Decembrie str Pinului 35
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Index
PM2.5 9.1 µg/m3 46% Velmi nízká
PM10 11 µg/m3 21% Velmi nízká
PM1 2.6 µg/m3
19.5 °C | 1013 hPa | 78%
Poslední update: 2025-05-24 00:06:34. Readings: 1.

bucuresti-4

Strada Siret 67, sect 1, București
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Index
PM2.5 1.4 µg/m3 7% Velmi nízká
PM10 2.1 µg/m3 4% Velmi nízká
Poslední update: 2025-04-14 14:48:08. Readings: 1.

bucuresti-5

Strada Maior Câmpeanu Alexandru 11
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Index
PM2.5 4.2 µg/m3 21% Velmi nízká
PM10 4.8 µg/m3 10% Velmi nízká
3.1 °C | 984 hPa | 73%
Poslední update: 2021-03-18 20:32:48. Readings: 1.

bucuresti-6

Strada Samuil Vulcan 65, Sector 5
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Index
PM2.5 2.9 µg/m3 15% Velmi nízká
PM10 21 µg/m3 42% Velmi nízká
33.8 °C | 1020 hPa | 30%
Poslední update: 2026-08-12 17:54:12. Readings: 1.

Cartierul Latin - Iernii

Str Iernii 10
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Index
PM2.5 3 µg/m3 15% Velmi nízká
PM10 6.6 µg/m3 13% Velmi nízká
24.4 °C | 1016 hPa | 37%
Poslední update: 2026-10-18 15:31:05. Readings: 1.

Sector 1 - Lapusneanu

Strada Lapusneanu nr 15
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Index
PM2.5 2.3 µg/m3 11% Velmi nízká
PM10 6.3 µg/m3 13% Velmi nízká
Poslední update: 2026-10-18 15:31:12. Readings: 1.

Sector 5 - Cotroceni

Strada Prof Dr Ion Athanasiu 27
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Index
PM2.5 2.4 µg/m3 12% Velmi nízká
PM10 5.7 µg/m3 11% Velmi nízká
17 °C | 1016 hPa | 52%
Poslední update: 2026-10-18 15:30:29. Readings: 1.
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Number concentration Index
PM2.5 2.2 µg/m3 11% 17/cm3 Velmi nízká
PM10 2.2 µg/m3 4% 17/cm3 Velmi nízká
PM0.5 14/cm3
PM1 2.1 µg/m3 17/cm3
PM4 2.2 µg/m3 17/cm3
19 °C | 1017 hPa | 60%
Poslední update: 2026-10-18 15:31:39. Readings: 1.
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Number concentration Index
PM2.5 4.4 µg/m3 22% 33/cm3 Velmi nízká
PM10 4.4 µg/m3 9% 33/cm3 Velmi nízká
PM0.5 28/cm3
PM1 4.2 µg/m3 33/cm3
PM4 4.4 µg/m3 33/cm3
19.5 °C | 1017 hPa | 51%
Poslední update: 2026-10-18 15:13:48. Readings: 1.

Colegiul Tehnologic Grigore Cerchez

Senzor montat cu sprijinul Ecopolis
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Number concentration Index
PM2.5 8.8 µg/m3 44% 66/cm3 Velmi nízká
PM10 8.8 µg/m3 18% 66/cm3 Velmi nízká
PM0.5 56/cm3
PM1 8.3 µg/m3 66/cm3
PM4 8.8 µg/m3 66/cm3
31 °C | 969 hPa | 32%
Poslední update: 2024-08-18 17:34:49. Readings: 1.

Colegiul Național "Grigore Moisil

Senzor montat cu sprijinul Ecopolis
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Number concentration Index
PM2.5 15 µg/m3 74% 111/cm3 Velmi nízká
PM10 15 µg/m3 30% 111/cm3 Velmi nízká
PM0.5 94/cm3
PM1 14 µg/m3 111/cm3
PM4 15 µg/m3 111/cm3
22.6 °C | 1017 hPa | 44%
Poslední update: 2026-05-05 10:20:48. Readings: 1.

Școala Gimnazială Nr. 56

Senzor montat cu sprijinul Ecopolis
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Number concentration Index
PM2.5 5.5 µg/m3 28% 42/cm3 Velmi nízká
PM10 5.5 µg/m3 11% 42/cm3 Velmi nízká
PM0.5 35/cm3
PM1 5.2 µg/m3 42/cm3
PM4 5.5 µg/m3 42/cm3
15.9 °C | 1016 hPa | 62%
Poslední update: 2026-05-19 07:55:15. Readings: 1.

bucuresti-14

Senzor montat cu sprijinul Accenture
Jméno Hodnota Index
PM2.5 13 µg/m3 64% Velmi nízká
PM10 25 µg/m3 51% Nízká
17.1 °C | 966 hPa | 70%
Poslední update: 2024-09-26 10:36:58. Readings: 1.

Scoala Gimnaziala "Nicole Titulescu"

Senzor montat cu sprijinul Accenture
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Index
PM2.5 6.9 µg/m3 35% Velmi nízká
PM10 11 µg/m3 22% Velmi nízká
28.4 °C | 1013 hPa | 45%
Poslední update: 2025-06-30 10:47:16. Readings: 1.

bucuresti-16

Senzor montat cu sprijinul Accenture
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Index
PM2.5 11 µg/m3 57% Velmi nízká
PM10 22 µg/m3 44% Velmi nízká
17 °C | 965 hPa | 71%
Poslední update: 2024-09-26 10:38:00. Readings: 1.

Drumul Gura Făgetului 132-134

Senzor montat cu sprijinul GIC Pallady
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Number concentration Index
PM2.5 6 µg/m3 30% 45/cm3 Velmi nízká
PM10 6 µg/m3 12% 45/cm3 Velmi nízká
PM0.5 38/cm3
PM1 5.7 µg/m3 45/cm3
PM4 6 µg/m3 45/cm3
38.3 °C | 1017 hPa | 13%
Poslední update: 2025-09-06 17:53:11. Readings: 1.
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Number concentration Index
PM2.5 2.2 µg/m3 11% 16/cm3 Velmi nízká
PM10 2.2 µg/m3 4% 16/cm3 Velmi nízká
PM0.5 14/cm3
PM1 2.1 µg/m3 16/cm3
PM4 2.2 µg/m3 16/cm3
20.2 °C | 1019 hPa | 47%
Poslední update: 2026-10-18 15:31:14. Readings: 1.

Bd N. Balcescu 25, Bloc Wilson, sc 1

Parte din proiectul "Verde concret(e) II"
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Number concentration Index
PM2.5 7.2 µg/m3 36% 54/cm3 Velmi nízká
PM10 7.2 µg/m3 14% 54/cm3 Velmi nízká
PM0.5 46/cm3
PM1 6.8 µg/m3 54/cm3
PM4 7.2 µg/m3 54/cm3
37.1 °C | 1012 hPa | 24%
Poslední update: 2026-08-06 18:20:19. Readings: 1.

Bd N. Balcescu 25, Bloc Wilson, sc 2

Parte din proiectul "Verde concret(e) II"
Jméno Hodnota Number concentration Index
PM2.5 22 µg/m3 108% 162/cm3 Nízká
PM10 22 µg/m3 44% 162/cm3 Velmi nízká
PM0.5 136/cm3
PM1 20 µg/m3 161/cm3
PM4 22 µg/m3 162/cm3
16.3 °C | 1021 hPa | 54%
Poslední update: 2025-10-14 14:53:02. Readings: 1.

str Dem I Dobrescu 15, Bloc Wilson, sc 3

Parte din proiectul "Verde concret(e) II"
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Number concentration Index
PM2.5 11 µg/m3 56% 85/cm3 Velmi nízká
PM10 11 µg/m3 22% 85/cm3 Velmi nízká
PM0.5 71/cm3
PM1 11 µg/m3 84/cm3
PM4 11 µg/m3 85/cm3
29 °C | 979 hPa | 40%
Poslední update: 2025-08-14 13:18:02. Readings: 1.
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Number concentration Index
PM2.5 7.6 µg/m3 38% 57/cm3 Velmi nízká
PM10 7.6 µg/m3 15% 57/cm3 Velmi nízká
PM0.5 48/cm3
PM1 7.2 µg/m3 57/cm3
PM4 7.6 µg/m3 57/cm3
19.4 °C | 1018 hPa | 52%
Poslední update: 2026-10-18 15:30:30. Readings: 1.

Strada Dirijorului

Senzor montat cu sprijinul Synaptic SBS SRL
Úroveň znečištění:

Velmi nízká

Jméno Hodnota Number concentration Index
PM2.5 6.4 µg/m3 32% 48/cm3 Velmi nízká
PM10 6.4 µg/m3 13% 48/cm3 Velmi nízká
PM0.5 42/cm3
PM1 6.1 µg/m3 48/cm3
PM4 6.4 µg/m3 48/cm3
27.1 °C | 1019 hPa | 57%
Poslední update: 2026-06-08 11:40:13. Readings: 1.


Calitatea aerului prezentată de stațiile oficiale ale Rețelei Naționale de Monitorizare a Calității Aerului - www.calitateaer.ro

Stația B-1

Stația B-6

Stația B-3

Monitorizarea calitatii aerului din București folosind senzori Open Source
Vytvořenoaqi.eco.